Úvod > Aktuality

2 Starší

Konzultace pro rodiče Broučků i Berušek

Datum konání: 31. 1. 2024 - 9. 2. 2024

Vážení rodiče, pokud máte zájem hovořit v klidu a soukromí o svém détěti - jaké dělá pokroky, co se mu daří, čemu věnovat pozornost využijte individuální kozultace.

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE TŘÍDA BROUČKŮ

Tyto konzultace proběhnou:

• 5.2. - 8.2  - přesné časy naleznete v šatně.

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE TŘÍDA BERUŠEK

Tyto konzultace proběhnou:

• 5.2 - 9.2. - přesné časy naleznete v šatně.
  • 12.2. - 16.2.

Publikováno 18. 1. 2024 12:56

Reakce na ohlasy rodičů ohledně prevence infekčních onemocnění v MŠ

Datum konání: 23. 1. 2024

reaguji na ohlasy z vašich řad ohledně prevence šíření infekčních onemocnění v mateřské škole.

Dle ustanovení

• 7 odst. 3 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, je nutné vždy hlásit neprodleně po zjištění situace – tedy vzniklé infekční nemoci diagnostikované lékařem tuto skutečnost pedagogům nebo ředitelce mateřské školy.
  • V opačném případě, tedy zamlčení skutečnosti, porušuje zákonný zástupce výše uvedené ustanovení a současně Školní řád.
  • Mateřská škola nemůže informovat ostatní rodiče a chránit jejich děti, pokud nemá rodičem a lékařem potvrzená fakta.

Vzhledem k situaci, která nyní vznikla v MŠ – streptokok, žádám všechny rodiče, aby nemoc dětí řešili zodpovědně – tedy pod lékařským dohledem a informovali lékaře o výskytu infekčního onemocnění, popř. došlo ke kontrolním stěrům atp.

Děkuji všem za pochopení a vstřícný přístup.

Publikováno 23. 1. 2024 11:38

Streptokok v MŠ

Datum konání: 19. 1. 2024

v MŠ se vyskytl STREPTOKOK.

Nákaza se projevuje zelenou rýmou, která rychle přechází v zánět spojivek a zánět středouší.

V horším případě může dítě skončit se zápalem plic nebo streptokokovou angínou. Je nutné přeléčení antibiotiky.

Proto Vás žádáme, zvažte, zda není lepší navštívit lékaře a nechat preventivně udělat výtěr z krku na streptokoka (dítě, které má streptokoka, nemusí mít nutně výše uvedené příznaky).

Prosíme Vás o pravdivé sdělení důvodu nepřítomnosti Vašeho dítěte. Ať jsme, co nejdříve opět zdraví.

DĚKUJI

Publikováno 19. 1. 2024 14:33

Příspěvek obce na sportovní aktivity v rámci MŠ

Datum konání: 9. 1. 2024

Milí rodiče,

přeposílám informace z obecního úřadu:

obec poskytuje příspěvek dětem z trvalým pobytem v obci Mrsklesy.

- Děti mateřské školky příspěvek na sportovní aktivity v rámci školky 3 000 Kč / za jednoho žáka na 1 školní rok.

Postup:

- Vyplníte (zde ke stažení) Zadost o financni prispevek na rok 2024.pdf

- Požádáte MŠ o potvrzení o absolvování dané sportovní činnosti

Publikováno 9. 1. 2024 14:25

Zápis z rodičovských schůzek

Datum konání: 18. 9. 2023

Zápis z rodičovské schůzky 7.9.2023.pdf

Publikováno 18. 9. 2023 12:52

Oblíbená knížka dítěte (berušek) na 12.2.2024

Milí rodiče berušek,

Prosím, přibalte svému dítěti na pondělí 12.2.2024 do batůžku jeho oblíbenou knížku.

Naše týdenní téma bude Povídám, povídám pohádku, kde si mimo jiné budeme povídat i o oblíbené pohádkového knížce dítěte.

Děkuji za spolupráci.

P.uč. Dominika