Mateřská škola Mrsklesy-přísp.organizace
Mrsklesy 49
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Reakce na ohlasy rodičů ohledně prevence infekčních onemocnění v MŠ

Reakce na ohlasy rodičů ohledně prevence infekčních onemocnění v MŠDatum konání:
23.1.2024

Vážení rodiče,

reaguji na ohlasy z vašich řad ohledně prevence šíření infekčních onemocnění v mateřské škole.

Dle ustanovení

  • 7 odst. 3 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, je nutné vždy hlásit neprodleně po zjištění situace – tedy vzniklé infekční nemoci diagnostikované lékařem tuto skutečnost pedagogům nebo ředitelce mateřské školy.
  • V opačném případě, tedy zamlčení skutečnosti, porušuje zákonný zástupce výše uvedené ustanovení a současně Školní řád.
  • Mateřská škola nemůže informovat ostatní rodiče a chránit jejich děti, pokud nemá rodičem a lékařem potvrzená fakta.

Vzhledem k situaci, která nyní vznikla v MŠ – streptokok, žádám všechny rodiče, aby nemoc dětí řešili zodpovědně – tedy pod lékařským dohledem a informovali lékaře o výskytu infekčního onemocnění, popř. došlo ke kontrolním stěrům atp.

Děkuji všem za pochopení a vstřícný přístup.