Mateřská škola Mrsklesy-přísp.organizace
Mrsklesy 49
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k provozu škol a školských zařízení od 26. dubna 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 26. dubna 2021Datum konání:
22.4.2021

Kompletní informace k provozu škol a školských zařízení od 26. dubna 2021 naleznete zde: 

priloha_898216151_0_Informace pro školy a školských zařízení 20. 4.pdf

 

Informace pro Mateřské školy čtěte prosím pozorně: 

Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, která začne platit od 26. 4. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

  • V mateřských školách od 26. 4. 2021
    • se umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ v kraji Karlovarském a Královéhradeckémv těchto krajích probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ), ve čtvrtek vláda ČR vyhodnotí aktuální údaje o vývoji epidemie v ostatních krajích a v případě, že v některém z dalších krajů klesne týdenní incidence pod Ministerstvem zdravotnictví stanovenou hranici, může se počet krajů s tímto režimem v MŠ rozšířit,
    • v MŠ v těchto vybraných krajích se zaměstnanci, kteří jsou osobně přítomni na pracovišti (pedagogové i nepedagogové), testují jedenkrát v pracovním týdnu
    • pro připomenutí: z povinnosti nosit ochranné prostředky k zakrytí úst a nosu jsou plošně vyjmuty všechny děti docházející do MŠ v celé ČR.
    • NAŠE MATEŘSKÁ ŠKOLA  TEDY FUNGUJE I NADÁLE V REŽIMU POUZE PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI S TESTOVÁNÍM 2X V TÝDNĚ

V případě změny vás budeme informovat.